Shotcodes

Let’s know about Shotcodes

ارزشگذاری نام تجاری

امروزه برند بخشي از سرمايه و ثروت يک بنگاه اقتصادي به‌شمار مي‌آيد و کنترل آن جزء فعاليتهاي استراتژيک سازماني مي‌باشد. ارزيابي راهکارهاي اجرا شده در مقوله مديريت نام و نشان تجاری (برند) و محاسبه بازگشت سرمايه‌گذاري در اين حوزه بسيار حائز اهمييت می‌باشد.

اما کنترل یک دارایی با عوامل کیفی قابل اتکاء و تحلیل نیست و بایستی شاخصهای کیفی و کمی پردازش و نهایتا در قالب اعداد و ارقام به یک شاخص ریالی (ارزش برند) تبدیل شوند.

مقوله قیمت گذاری برند (تعیین قیمت برند، تخمین ارزش برند، ارزشگذاری نام تجاری، ارزشگذاری نشان تجاری) در دنیا تا سال 2010 به روشهای مختلفی انجام می‌شد، با توجه به تتوع و بعضا تضاد یا عدم هم‌پوشانی این روشها، نتایج غیر قابل اتکاء و متفاوت بود. کمیته تخصصی ارزش‌گذاری برند در موسسه ISO با عضویت نمایندگان 3 شرکت برتر فعال در این حوزه در سال 2010 شکل گرفت و خروجی آن در سپتامبر 2010 منجر به انتشار استاندارد بین‌المللی ISO10668 :2010 -Brand Valuation (استاندارد ایزو 10668) گردید.

دانستنش ضرری ندارد..

01 گروه مشاورین ایران در پروسه ارزش‌گذاری برند مبتنی بر استاندارد 10668 از الگوی اختصاصی و بومی شده شرکت Intangible Business تحت عنوان الگوی ارزش‌ گذاری مدل تعالی برند مبتنی بر GOA و BSC بهره می‌گیرد...

02 اعداد و ارقام مرتبط با شاخصهای درون سازمانی از صورتهای مالی حسابرسی شده استخراج و پردازش می‌شوند و قابلیت سندیت برای مجموعه‌های حسابرسی دارند..

03 نکته قابل تامل اینست که الگوی مدل تعالی ارزش‌ گذاری برند مبتنی بر GOA و BSC برای صنایع مختلف شاخص‌های متفاوت و روال محاسبه اختصاصی آن صنعت را داراست...

 

مطالب مرتبط با این موضوع

عضویت در خبرنامه

ما ایمیل بیهوده نخواهیم قرستاد. هر زمان می توانید ایمیل خود را از لیست حذف نمائید.

ما 38 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم